Skip to Content

Diskusija: Tava nākotnes skola

Diskusija: Tava nākotnes skola

 

Vieta: Smiltenes pilsētas Dome, Pils iela 2

Laiks: 2010.g. 7. februāris 12.00. - 15.00.

 

12.00. Diskusijas atklāšana.

12.05. Biedrības "Tava skola" pārstāvis Jānis Vītols. Projekta "Tava skola" būtība un mērķi.

12.10. Biedrības "Tava skola" pārstāve Lauma Priekule. "Par iegūto pieredzi Ščetiņina skolā".
       Šeit var noklausīties Laumas runas audio ierakstu. Ietver arī diskusijas ievadu. Atvērsies jaunā logā.

12.20. Smiltenes novada  Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis. "Kāpēc izvēlēties humāno pedagoģiju? Ievadinformācija par humānās pedagoģijas virzienu. Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas aktivitātes 2010.gadā".
       Šeit var noklausīties Tāļa Jaunzema runas audio ierakstu. Atvērsies jaunā logā.

12.50. Smiltenes novada  Izglītības pārvaldes metodiķe Ilze Šulte. "Par humāno pedagoģiju esošajā un nākotnes skolā, balstot to uz pašreizējām zināšanām par smadzeņu darbību".
       Šeit var noklausīties Ilzes Šultes runas audio ierakstu. Atvērsies jaunā logā. Powerpoint prezentācija...

13.10. Priekuļu novada Liepas pamatskolas  direktora vietniece audzināšanas darbā Valentīna Voiciša. "Humānās pedagoģijas idejas praksē- pozitīva pieredze darbā ar vecākiem".
       Noklausīties Valentīnas Voicišas runas audio ierakstu, kas atvērsies jaunā logā.

13.30. Smiltenes ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Alda Miķe. "Iekļaujošā izglītība: izpratne un darbība Smiltenes ģimnāzijā".
       Noklausīties Aldas Miķes runas audio ierakstu jaunā logā.

13.40. Smiltenes ģimnāzijas direktores vietnieks Andrejs Miķis. "Informācijas tehnoloģijas skolā kā viens no līdzekļiem izglītības mērķu sasniegšanā".
       Noklausīties Andreja Miķa runas audio ierakstu jaunā logā.
 

13.50. Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne. "Inovācijas skolā".
       Noklausīties Velgas Mālkalnes runas audio ierakstu jaunā logā.

14.00. Ādažu Brīvās Valdorfa skolas vecāku pārstāve, biedrības "Tava skola" brīvprātīgais palīgs Zaiga Kazāka. "Valdorfa skolas šodien Latvijā (un iespējas sadarbībai)"
       Noklausīties Zaigas Kazākas runas audio ierakstu jaunā logā.

14.10. LNSS vadītājs Edgars Kramiņš. "Citu izglītības sistēmu nepieciešamība Latvijai"

14.30. Jautājumi, secinājumi. Kas Latvijā traucē skolās ieviest alternatīvās pedagoģijas metodes, cik sagatavoti ir pedagogi, ar kādam problēmām pārsvarā nākas saskarties pedagogiem, kas cenšas strādāt pēc šīm metodēm?

15.00. Diskusijas noslēgums.

Lūdzu nāciet, domājiet līdzi, izsakiet savu redzējumu.

Komentāri

NākotnesSkola

Izlasīju pasākuma programmu, noklausījos ierakstus un iedomājos, kā būtu, ja šādas diskusijas noorganizētu, kā tiešsaistes pasākumu izmantojot piemēram, virtuālās klases iespējas. Esmu tādas piedalījies (tiesa gan ne Latvijā organizētas) un šķiet, ka kaut kas tāds varētu notikt arī Latvijā.
Virtuālā klase dod iespēju prezentēt materiālu un diskutēt, sazināties izmantojot "čatu". Piekrītu, zūd tiešais kontakts (face 2 face), taču paveras iespēja līdzīgi domājošajiem tikties, lai kādā vietā tajā brīdī būtu, ja tikai ir dators ar pieslēgumu internetam.
www.nakotnesskola.lv

par izglītības sistēmu

http://www.ted.com/talks/lang/lav/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html

Interesanta runa (iztulkota latviski, ar subtitriem) -Sers Kens Robinsons sniedz izklaidējošu, bet dziļu pamatojumu, ka ir jārada izglītības sistēma, kas veicina (nevis ierobežo) radošumu.

paldies, interesanti un

paldies, interesanti un sakrīt manu viedokli! :)

Par humāno pedagoģiju.

Būtu vērtīgi vēlreiz pārskatīt Tāļa Jaunzema tematu. Ceru, ka ievietosiet viņa materiālu.
Tikšanās bija interesanta un ar pozitīvu gaisotni. Mani jau sen ir radusies doma, ka skolotājam vajadzētu būt daudz atvērtākam un ieinteresētam savā darbībā. Atceros, kā manā laikā (tie bija 60- tie gadi) viena skolotāja bija tik jauka, ka bērni viņai piekļāvās un viņa visus apmīļoja. Mums citiem arī gribējās kaut mūsu audzinātāja būtu tāda.
Izglītības sistēma patreiz nemaz nav pievilcīga un ir laiks to pilnībā mainīt.

Par diskusijas norisi un tālāko

Tikšanās bija labi apmeklēta un ar jūtamu pieaugošas sirsnības vektoru tās norišu gaitā. Šķiet, aizvien vairāk tika nolikti malā sagatavotie runu plāni un teiktais nāca tieši no sirds, rezultātā saņemot atsaucību arī no klausītājiem. Jo kādas iekšējas nepieciešamības dēļ taču šie vairāki desmiti klausītāju bija atvēlējuši savu svētdienu šim notikumam. Vienaldzīgos te nemanīja un tāpēc, ļaujoties sirds degsmei, tika aizmirsts laika reglaments. Tā nu izpalika šoreiz iespēja tālākām diskusijām, tomēr daudziem sirdī iemitinājās sajūta, ka tas bija tikai sākums lielākiem darbiem. Un Smiltene ar tās ļaudīm un viņu paveikto ir vieta, kur būs jāatgriežas vēl un vēl.
***
Runātais tika ierakstīts un, cik izdosies to saskaņot ar pašiem runātājiem, tiks arī ievietots šeit portālā.
Aicināsim arī uzrakstīt tēzes, tomēr solīt neko nevaram.
Datorizēta prezentācija pilnībā bija vien Tālim Jaunzemim, kurš sniedza ieskatu pamata tēmā - humānajā pedagoģijā. Tomēr atvēlētais laiks bija par īsu, lai apskatītu pat visu šajā nelielajā prezentācijā attēloto. Manuprāt būtu pareizāk, ja ieinteresētie kolektīvi uzaicinātu tās autoru vai kādu citu šo ideju nesēju uz plašāku stāstījumu.
***
Par tālāko zinām, ka vismaz divas skolas ir jau izteikušas vēlēšanos, lai arī no savas puses atbalstām pārmaiņu procesus tajās un mēs to darīsim, cik jau nu varēsim. Ādažu Valdorfskola pati aicina interesentus pie sevis iepazīties ar pieredzi, iepriekš gan sazinoties, tikām par mums ir ieinteresējušies un sadarbojas daži bērnu vecāki, un tikšanās tur, acīmredzot, neizpaliks.
***
Mūsu uzdevums šādas diskusijas kontekstā bija - iepazīstināt savā starpā un arī ar sabiedrību izglītības, cilvēka attīstības laukā radoši domājošus, pa jaunam darošus ļaudis, ierosināt izteikt sirdī glabāto, jūtot, ka arī citi ir tajā ieinteresēti, veidot pamatu tālākai sadarbībai uz atbrīvotas enerģijas, jaunu domu, ieceru, perspektīvas un savstarpējas uzticēšanās, sapratnes, atvēršanās un sadarbības bāzes. Domāju, ka mums visiem kopā tas izdevās, paldies jums par kopābūšanu :)
Lai viss tālāk notiek aizvien draudzīgāk, piepildītāk, katram vajadzīgāk, vieglāk, laimīgāk...

Johans, saietalaukums at inbox, biedrība "Tava skola", pilnasetavitolinu.lv

Vai tuvāk Rīgai - Varbūt

Vai tuvāk Rīgai - Varbūt pašā Ādažu Brīvajā Valdorfskolā varētu sarīkot kaut ko līdzīgu?

Konference, liekas, bijusi

Konference, liekas, bijusi saturīga.Ļoti gribētos ja ne ierakstus, tad vismaz runu tēzes. Tēzes - pat noteikti, pat ja būtu ieraksti.
Vai pedagoģija drīkst būt nehumāna? Protams, nē.Diemžēl praksē tā ne tikai šad tad ir nehumāna, bet pat sistēma kopumā ir nehumāna.Jo neizaudzina humānu, krietnu, dzīvesgudru cilvēku.(Nezinu - ar cik procentiem pozitīvu izņēmumu.) Un izcelt nosaukumā pedagoģijas būtību un mērķi ir labāk nekā runāt par t.s. alternatīvajām skolām vai Sabiedrību CITAI (kādai?) politikai.

Pievienojos domai par

Pievienojos domai par diskusijas ierakstu vai vismaz pārstāstu. Žēl, ka nevaru būt klāt.

ieraksts

Būtu lieliski, ja izdotos ierakstīt diskusiju skaņas ierakstā. Dalībnieku prezentācijas (~power pointi), ja tādas būtu, arī nebūtu peļamas.