Skip to Content

kur skolotajam macities

Lietotāja ansise attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 16.03.2010

labdien. neesmu kartigi izpetijusi un izlasijuisi visu seit pieejamo informaciju, tapec iespejams uzdosu tadu jautajumu, uz kuru seit jau ir atrodama atbilde. mani interese tas, kur ir iespejams apgut humanas pedagogijas metodes. vai ir jabut klasiskajai pedagogiskajai izglitibai un tad ir papildus iespejami kursi vai kas tamlidzigs? drosi vien ir milzum daudz un sarezgitu formalitasu jakarto, lai butu iespejams veidot sada tipa macibu iestadi. un noteikti ir jabut ari sertificetiem pedagogiem. loti interese, kur to visu var apgut taa, lai butu ari kads papirs, kas atlauj darboties aer berniem kada no netradicionalas izglitibas jomam. paldies par jebkuru informaciju.

Lietotāja Dace Jaunzeme attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Humānā pedagoģija

Informācija par Humāno pedagoģiju atrodama sadaļā Pamati-> Humānā ped.
par notikumiem- rakstā "Kas ir Humānā pedagoģija?": 

  1. 3. – 5. augustā – vasaras nometne interesentiem Matīšos
  2. 25. – 26. oktobrī 4. Baltijas humānās pedagoģijas konference Smiltenē
  3. 27.- 30. oktobrī Š.Amonašvili autorseminārs Smiltenē
  4. gatavošanās 10. humānās pedagoģijas lasījumiem Maskavā 2011.gada janvārī.

Nevar konkrēti pateikt, ko būtu jāapgūst - Humānā pedagoģija ir filosofija, pieeja - mācāmo priekšmetu iedzīvināšana un attiecību uzziedināšana klasē, izejot no esošā stāvokļa ar pamata programmām, kādas ir. Tas ir tas, ko var darīt uz vietas tajā sistēmā, kādā atrodas lielākais vairums Latvijas jauniešu. Līdz ar to, varētu teikt, ka jāapgūst klasiskā pedagoģiskā izglītība. Te it kā nav kopīgu metožu vai struktūru kā Valdorfa vai Montesori sistēmās, nevar atbildēt, kā ko apgūt. Galvenais uzsvars tiek likts uz skolotāja augšanu => radošumu=> savu, individuālu, vēlāk skolas kolektīvā kopā izauklētu metožu iztrādē.
Izejot no Humānās pedagoģijas pieejas droši vien varētu izveidot arī kādu konkrētu sistēmu, kas pašā tās struktūrā būtu veidota ar mērķi iedzīvināt cilvēku ētisko potenciālu un ļaut tam izpausties.
Iespējams, bet kā jau rakstīju, Humānā pedagoģija (vismaz pašreizējā stadijā)  ir filosofija, pieeja, kas iepūš dzirksti skolotāja un skolēna sirdīs, lai ļautu tām atkal mīlēt.

Jā, tomēr par metodēm. Tādas var smelties Š.Amonašvili autorsemināros, viņa grāmatās (ir gan viņa pedagoģiskās prakses apraksti, gan "Pedagoģiskā simfonija" enciklopēdijas biezumā, plānākas grāmatiņas ar garīgi-ētisko domugraudu esenci, arī stāsti.) Tomēr viņš pats allaž piekodina metodēm nepieķerties, bet būt atvērtam tam, kas nāks par labu tieši tai skolai, klasei un skolēnam, kurā skolotājs strādā. Tas ir kā liegs aicinājums būt šeit un tagad.

n/p
Lietotāja ansise attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 16.03.2010
liels paldies par atbildi.

liels paldies par atbildi.
jaa man bija zinaamas sis pieminetas macibu iestades.
mani inetereseja tas vai sajas skolas stradajosajiem skolotajiem visiem iir nepieciesama klasiskaa pedagogiskaa izgliitiiba.jautaaju taa, jo domaaju par staasanos augstkolaa.taapeec ,ja uz prieksdienam veletos kaut ka iesaistities, tad laikam saads pedagoga graads butu noderigs.

Nav klātienē
Pievienojās: 02.02.2010
Mazliet par humāno pedagoģiju Latvijā

Tieši tā sauktās Humānās pedagoģijas redzamākais pamatlicējs ir Šalva Amonašvili, kurš to jau attīsta ilgus gadus vēl no "padomju" laikiem, kad pašaizliedzīgi bija jācīnās par katru patiesa humānisma un gara brīvības izpausmi tālaika žņaugos. Viņš ir sarakstījis daudz grāmatu un katru gadu notiek liela pulcēšanās - lasījumi Maskavā, kurp dodas samērā daudz pedagogu arī no Latvijas. Šis slavenais pedagogs ir viesojies arī te un ir paredzējis arī šogad vadīt nodarbības Latvijā. Simtiem skolotāju ir klausījušies viņu un ir izveidojusies pat Latvijas Humānās pedagoģijas asociācija. Ik gadu notiek vasaras nometne humānajiem pedagogiem, kur var piedalīties vecāki un var dzirdēt un pamācīties interesantas pieejas, saudzīgāku mijiedarbību. Tas viss noteikti atstāj savu ietekmi uz vispārējo domu fonu skolā, daļa sistēma iesaistīto ļaužu padomā - cik īsti esmu humāni.

Tomēr... nezinu NEVIENU skolu Latvijā, kura būtu uzdrošinājusies publiski paziņot, ka iet šo Humānās pedagoģijas ceļu. Ir skolas, kurās daļa skolotāju apzināti attīsta šo virzību savā praktiskajā darbā skolā, kā Liepas pamatskola. Ir citas, kuras kopējo noskaņu tiecas celt šo nostādņu gaisotnē. Tāda skola rodama Blīdenē. Tomēr tie ir tikai tādi aizsākumi, kas rodami valsts finansēto skolu vidū. Nomācošā pārsvarā, kā visi zinām, tajās valda pavisam citi kritēriji.

Ir viena maza privātskola - "99 Balti zirgi" Drustos, kura, sastopoties ar lielām grūtībām, nebūdama orientēta uz peļņas gūšanu, nes šo humānās pedagoģijas domu praksē. Tajā apvienotas arī dažas M. Šķetiņina idejas, latviskā dzīvesziņa, individuālā pieeja, sadarbība ar vecākiem, praktiskas prasmes u.c. Ir arī privātā Ādažu Valdorfskola, kurā sūtīt bērnus nav lēts pasākums.

Redzams izņēmums valsts skolu vidū ir Rīgas Valdorfskola. Montesori skolas Latvijā nav nevienas. Aiz mūsu valsts robežas gan tādu nav mazums un tās saņem valsts atbalstu...Mēs tieši tagad strādājam pie tā, lai skaidri saprastu, kādi tad ir šķērļi Latvijā, lai šādas un citādas alternatīvās skolas varētu veidoties. (Šobrīd, diemžēl, vērojama pretēja tendence - pat esošās alternatīvās skolas apvienot ar parastajām, nolikvidēt.) Priecāsimies par katru atbalstu un palīdzību likumdošanas labirintu izbrišanā. Veidojas arī grupiņa, lai apgūtu Montesori sistēmu skolām Zviedrijā.
TOMĒR UZSKATĀM, KA TEPAT LATVIJĀ JĀVEIDO JAUNU SKOLOTĀJU MĀCĪBU CENTRI, LAI VIŅI VARĒTU VEIDOT JAUNAS SKOLAS.

Ja gribi līdzdarboties šīm aktivitātēm, tad gaidām Tevi - pievienojies darba grupai Izglītības likumdošana un projekti. Tā nu sanāk, ka dzīvojam zemē, kur "glābšanās ir slīcēju pašu ziņā". Labs "glābšanās" piemērs ir Siguldas Valdorfbērnudārzs, kura veidotāji ir paši vecāki. Viņi arī domā par sākumskolas radīšanu uz šīs bāzes. Tāpat veidojas arī privāti bērnudārzi un sākumskolas - ļaudis paši cenšas darīt to, ko nespēj valsts. Jāpulcējas, jāvienojas un jādara pašiem, un kopīgi jāpierāda ierēdņiem savas tiesības.

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 22.02.2010
par humānās pedagoģijas vasaras nometni/kursiem vidzemes pusē

šķiet, ka pirms mēneša vai diviem tepat lasīju informāciju par nodarbībām vasarā, tai brīdī nepiefiksēju ne laiku, ne tel., bet informāciju vairs neatrodu..

Lietotāja ansise attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 16.03.2010
vai . sanaaca atbildeet uz

vai . sanaaca atbildeet uz atbildi pirms atbildes

Tava ziņa

Lai ievadītu ziņu, vispirms ir jāienāk portālā.
johanslaimigaisStarptautiskā prenatālās izglītības konference Latvijā 17.jūnijā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 37 nedēļas
johanslaimigaisAlternatīvās izglītības forums Valmierā 11. maijā Vidzemes Augstskolā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 1 nedēļa
johanslaimigaisĀdažu Brīvā Valdorfa skola aicina pievienoties skolēnus 10.klasē! Zvanīt Kerolai – 29405547 Vairāk informācijas http://www.tavaskola.lv/node/711pirms 7 gadi 30 nedēļas
johanslaimigaisTālākizglītības seminārs Valdorfpedagoģija pirmsskolā 2012.gada 2. - 6.jūlijā Reģistrēšanās (Rīgā, Baltā ielā 15)pirms 7 gadi 33 nedēļas
johanslaimigaisVeidojas valdorfpedagoģijā balstīta jauna klase Valmierā. Tel. 29412690, 64233260 Ievai Zundai. Visa ziņa šeit:http://www.tavaskola.lv/node/708pirms 7 gadi 35 nedēļas
johanslaimigaisVēl iespējams pieteikt dalību un pievienoties diskusijā konferencē "Garīgo vērtību stiprināšana un vērtībizglītības aktualizācija izglītībā".pirms 7 gadi 47 nedēļas
johanslaimigaisAicinājums pievērst uzmanību Vecāku kustības aptaujai www.tautasskola.lv/pirms 7 gadi 48 nedēļas


Mūsu draugu lapas:

Tautasforums.lv

Tautasskola.lv

Saulesskola.lv

Drustu tautskola 99 Baltie Zirgi

Ikšķiles Brīvā Skola

Latvijas Humānās Pedagoģijas Asociācija

21. Gadsimta Skola

Sokrata Tautskola

Biedrība Cita Skola, NakotnesSkola.lv

Antroposofiskā kustība

Brīvā Māras Skola

Dzīvā Skola

Šobrīd klātienē ir:

Patlaban klātienē 0 users un 8 viesi.

Čats

Lai čatotu ar kādu no klātienē esošajiem lietotājiem, vispirms ir jāienāk portālā ar savu lietotājvārdu.

Apmeklējumu skaits kopš 26.11.2010

Notikumu kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29