Skip to Content

Varianti, kā varētu parādīties autorinformācijai portāla rakstiem

Šis ir kopīgi rediģējams raksts un ir pieejams rediģēšanai visiem šīs grupas biedriem.

Pārdomāju mūsu ideju par to, kā vajadzētu parādīt rakstu autorinformāciju dažādās situācijās.

1. Jaunumu sadaļā, kur parādās tikai raksta nosaukums, sistēmā uzrādītais autors, datums, un kopsavilkuma saīsinātais variants (270 simboli), varētu izskatīties šādi (zemāk). Manuprāt, te ir pārāk maz vietas, lai varētu vēl uzrādīt raksta iesūtītāju, īsto autoru, kurš varbūt pat nevienam nav īsti zināms, kā arī bez tā šeit var iztikt - šīs lapas uzdevums ir parādīt par jaunākajiem ierakstiem portāla sadaļās, nevis izstāstīt visiem, kas ir rakstu autori, iesūtītāji, sagatavotāji utt.

Ilze: Domāju, tomēr būtu vērtīgi ielikt arī iesūtītāja vārdu aiz "Sagatavoja". Lai nav tā, ka  galvenais un gandrīz vienīgais  rakstu sagatavotājs izrādās admin. :) Autors nav tik būtisks.

Ierosinu šādi:
| Sagatavoja: admin | Iesūtīja: Mārcis Rubenis | 9. Aprīlis

Bet kopumā tavs variants ir uzskatāms un labs.

--------------

Rekomendācijas Latvijas izglītības sistēmas pārveidošanai: 21. gadsimta izglītība Latvijā | Sagatavoja: admin 9. Aprīlis
Pēc Ivara Godmaņa lūguma, 2007. gadā jauniešu darba grupa izveidoja rekomendācijas Latvijas izglītības sistēmas pārveidošanai atbilstoši laikmeta prasībām: "Kāpēc? Kāda? Kā?  21. gadsimta izglītība Latvijā".

Lasīt tālāk... | Vēl raksti šajā sadaļā: Raksti
--------------

 

2. Skatoties sadaļā, kurā šis raksts ir publicēts, piem. Raksti, - kur uzrādās tikai visu rakstu kopsavilkumi (pilnā garumā) varētu uzrādīt raksta autoru (ja zināms) vai iesūtītāju, vai sagatavotāju - kopsavilkuma beigās. Sākumā diezin vai ir nepieciešams likt. Piemērs šeit:
-----------------------------------

Rekomendācijas Latvijas izglītības sistēmas pārveidošanai: 21. gadsimta izglītība Latvijā

Pēc Ivara Godmaņa lūguma, 2007. gadā jauniešu darba grupa Andra Čekstera vadībā izveidoja rekomendācijas Latvijas izglītības sistēmas pārveidošanai atbilstoši laikmeta prasībām: "Kāpēc? Kāda? Kā?  21. gadsimta izglītība Latvijā". Iesūtīja Mārcis Rubenis.
-----------------------------------

 

3. Raksta pilnajā skatījumā (kad uzspiež uz tā virsraksta) raksta autors parādās tieši pirms raksta satura. Piemērs šeit:
http://www.tavaskola.lv/Pamati/Humana-pedagogija/Saulotas-dzives
Esmu izveidojis arī aili "Rakstu iesūtīja", tas pagaidām ir novietots zem raksta satura (dzīvs piemērs nav pieejams, bet izskatās līdzīgi kā Raksta autors iepriekšējā piemērā, tikai novietots zem satura). Šo aili novietoju apakšā tādēļ, ka, manuprāt, neizskatītos tik labi, ja būs attēlota gan raksta iesūtītāja informācija, gan raksta autorinformācija viena zem otras raksta pašā augšā gadījumā, ja gribēsim vienam rakstam pievienot gan vienu, gan otru. Pie kam, tā kaut kā šķiet pareizāk - novietot raksta iesūtītāju apakšā, ja nav zināms, vai viņš ir tā autors vai tikai iesūtītājs.

Ilze: Ir OK, vienīgais, ka grafiski Raksta autors: ......... varētu noformēt kādā citā fontā vai kaut ar automātisku lielāku atkāpi, lai tas nesaplūst ar tekstu.

Esmu atvērts arī citiem ieteikumiem.

Raksta autoram tā vai citādi jābūt redzamam pirmajā skatījumā.
Ievietojis admin = nebūtiska un pat maldinoša informācija, jo tā diemžēl nevajadzīgi uzņemamies atbildību par šaubīgu informāciju (kā par sonogrāfijām), it kā tā būtu mūsu inspirēta.
Tas ir pilnīgā pretstatā ar mūsu stratēģiju - pašiem palikt otrā plānā , bet ļaut izteikties, atklāties pēc iespējas vairāk dažādiem cilvēkiem - tikai tas ir veids, kā aktivizēt sabiedrību.
Nerakstīt sākumā autoru nozīmē izrādīt necieņu pret viņu. Autors būs sarūgtināts to ieraugot. Tas ir zems, pat rupjš stils.
Nosaukums maz ko izsaka, daudzi meklē rakstus pēc autora. Informācijas plūsmā bieži tas ir galvenais reālais rādītājs, kas pievērš uzmanību, vai pēc kura meklēt vajadzīgo.