Skip to Content

Vecāku skola - idejas, programma

Nav klātienē
Pievienojās: 09.02.2010

MŪSDIENU SABIEDRĪBA.

sdienu sabiedrība.Mēs skrienam. Daudz darba. Jāpelna nauda. Jāmaksā kredīti. Jāiekārto dzīves vieta. Jānodrošina bērni. Jātic politiķiem, kas sola rūpēties par mums. Jāizdzīvo pašiem un visai ģimenei. Ģimenes nemateriālās vajadzības ziedojam mums nesaprotamiem mērķiem. Kā tikt ārā no apburtā loka?

MŪSU BĒRNI.

Šajā steigā ciešam ne tikai mēs. Visvairāk cieš mūsu bērni. Šo pasauli mēs ceļam sev un atstāsim mantojumā bērniem. No tā cik labi mēs izaudzināsim bērnu, būs atkarīga gan mūsu pašu, gan visas pasaules nākotne. Ko mēs viņiem mācīsim? Skriet neskatoties? Cīnīties par tukšiem ideāliem? Nožēlojami eksistēt?

VECĀKI. ĢIMENE.

Katrā no mums ir ielikts milzīgs potenciāls. Mēs kā vecāki varam palīdzēt bērniem to attīstīt. Varam palīdzēt bērnam izprast pasauli un sevi, atrast vietu šajā pasaulē. Palīdzēt nebaidīties un atšķit patieso no neīstā. Taču tas viss ir jāapzina un jāizprot sākotnēji pašiem.

BĒRNI. VECĀKI.

Bet vai mēs spējam palīdzēt bērniem, ja pašu dzīve reizēm slīd no rokām?  Bērns mācās no tā ko redz savā vidē. Bērns mācās no vecākiem. Vai mums būs pacietība strādāt ar sevi, lai radītu bērnam vidi, kurā mācīties un realizēties?

 

1.daļa.                                          Kas ir cilvēks?

Piedzimst, dzīvo, nomirst? Neinteresanti! Kas notiek patiesībā? Dievišķā dvēsele, tās mijiedarbība ar fizisko pasauli. Reliģiskais skatījums un kvantu fizika. Hologrāfiskais Visums. Absolūtā apziņa un haoss. Kā atrast savas dzīves aicinājumu, mērķi? Radošais spēks, dievišķā enerģija, dvēseles spēks – kas tas ir un kā to apgūt un izmantot? Mīlestība – dievišķās dvēseles spēks - mīti un patiesība. Dvēsele – Dieva daļa?

 

2.daļa.           Bērna mijiedarbība ar vecākiem.

Sagatavošanās, dvēseles izvēle, vecāku izvēle. Pirmie soļi ārpus mātes, pirmā elpa, pirmais kliedziens. Beznosacījumu mīlestība. Vecāku un bērna dvēseļu mijiedarbība. Bērns kā personība. Bērns un vecāki – skolotāji viens otram. Bērna pamats – līdz 3 gadu vecumam. Personības audzināšanas noslēpumi. Cilvēktiesības, cilvēkpienākumi. Mīlestība, cieņa, patiesa un godīga attieksme.

 

3.daļa.              Savstarpējās attiecības ģimenē.

Kāpēc satiekas divi cilvēki? Divas puses un pilnība. Sievišķā un vīrišķā enerģija – mīti un patiesība. Matriarhāts, patriarhāts. Atšķirīgās pasaules uztveres – papildinājums un harmonisks veselums. Iņ un Jaņ – to mijiedarbība un harmoniskais vektors. Vecāku gatavība radīt bērnu. Attiecības bērna gaidīšanas laikā un pirmajos dzīves gados – šķēršļi, pārbaudījumi, mīlestība un cieņa. Kā jūtas vīrietis? Mīti un realitāte. Kā jūtas sieviete? Mīti un realitāte. Kā jūtas bērns? Mīti un realitāte. Bērna veselības saikne ar harmoniskām attiecībām ģimenē. Mīlestība un atbildība.


Redzamā programma ir tikai viena daļa no tā tēmu klāsta, kas butu nepieciešams. Topošajām auklēm Tukuma novadā šī programma tika nedaudz papildināta ar praktiskām lietām.

Lūdzu Jūsu viedokļus, papildinājumus, labojumus un ierosinājumus!

n/p
ana
Nav klātienē
Pievienojās: 10.03.2012
Aicinu uzsākt diskusiju, kā

Aicinu uzsākt diskusiju, kā palīdzēt bērniem spēt mācīties "parastā" skolā. Vai vispār šāds kompromiss iespējams, t.i. pati kopā ar bērniem mācos izprast savu vietu šai pasaulē, bet redzu ka puikam (8) vienlaikus kļust grūtāk skolā, strauji krītas atzīmes, kā saka skolotāja viņs nevar koncentrēt uzmanību ilgāk par 10 min. Protams, ka uzsākot skolu tādu problēmu nebija.

Nav klātienē
Pievienojās: 15.03.2010
Mācīšanās parastā skolā

Varbūt ir iespēja piedalīties kādā skolas mācību stundā? Tad varētu saprast, kas ir tas, kas nemudina bērnu piedalīties stundas darbā.
Bet varbūt bērns daudz laika pavada, skatoties TV vai spēlējot datorspēles?

n/p
Lietotāja warchi attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
 :)

 :)

n/p
Lietotāja Ilze Ulmane attēls
Nav klātienē
Pievienojās: 02.02.2010
jauki

Daudzsološi un interesanti! Šis gan vairāk liekas kā ieskicējums - vai esat izstrādajuši arī konkrētāku programmu, nodarbību tēmas? Kā tas iecerēts - kā lekciju ciklu vai domājat iekļaut arī praktiskas nodarbības? Jo no savas puses man liekas, ka ļoti vērtīgi darboties arī praktiski - īpašības, kvalitātes, kuras filozofiski un konceptuāli atzītas par labām un svarīgām,  attīstīt un nostiprināt  - ar pašattīstības metodēm, ja vajadzīgs, terapeitiskām,  iekļaut to mācību procesā, lai tas iet roku rokā.

Tava ziņa

Lai ievadītu ziņu, vispirms ir jāienāk portālā.
Pašlaik te nav nevienas ziņas


Mūsu draugu lapas:

Tautasforums.lv

Tautasskola.lv

Saulesskola.lv

Drustu tautskola 99 Baltie Zirgi

Ikšķiles Brīvā Skola

Latvijas Humānās Pedagoģijas Asociācija

21. Gadsimta Skola

Sokrata Tautskola

Biedrība Cita Skola, NakotnesSkola.lv

Antroposofiskā kustība

Brīvā Māras Skola

Dzīvā Skola

Šobrīd klātienē ir:

Patlaban klātienē 0 users un 8 viesi.

Čats

Lai čatotu ar kādu no klātienē esošajiem lietotājiem, vispirms ir jāienāk portālā ar savu lietotājvārdu.

Apmeklējumu skaits kopš 26.11.2010

Notikumu kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29