Skip to Content

Par kosmiskajiem plāniem..

Raksta autors: 
Iveta Pavziniuka
Man mīļākais pēdējā laika stāsts ir par realizētām it kā nerealizējamām lietām. Pāris vasaras nedēļu laikā „Saules skola” no idejas tapa par realitāti. Kad maija beigās mēs abas ar Baibu sēdējām uz paklāja un dzērām tēju kādā Imantas dzīvoklī, mēs uzdrīkstējāmies iedomāties, ka pēc nieka trim mēnešiem skaistā Jelgavas privātmājā mēs varētu atvērt mazu bērnu dārziņu. Es smējos – nu tas varētu būt mūsu kosmiskais plāns! Praktiski nerealizējams, bet uz to ir vērts pacensties.. Un tad kā uz burvju mājienu – pulcējās īstie cilvēki.. un viss notiek! Darbs dzen darbu un vasarā dažbrīd mums likās, ka galvenais uzdevums ir turēties. Nevis cīnīties un izkalkulēt, bet noturēties, jo skrējiens bija patiešām ātrs un saspringts. Un tad 3. septembra rīts.. līst un līst un nepārstājās.. pagalms pilns ūdeņiem, bet mēs smejamies, jo māja ir pilna priecīgiem bērniem. Tad vēlāk atbrauc Vītolu ģimene ar Saules dziesmām un pati Saule iznāk no debesu apakšas – tik zeltaini maiga un glāstoša. Un bērni, pat mazie zīdaiņi pieklust.. jo tieši tas ir brīdis, kad viss ir izpildījies. Tas kosmiskais plāns ir realizējies. Vēlāk ar Kārli dziedam latviešu dziesmas un bērni veido no māla, virtuve visu laiku ir pilna ļaužu, kas cienājas ar kliņģeriem, āboliem un zāļu tēju. Tad viss noklust un sākās ikdiena. Tieši nedēļu pēc svētkiem, mēs apjaušam, ka tā ikdiena.. tā ir vēl skaistāka par svētkiem. Ar piekusumu no iespaidiem un priekiem, ar darāmajiem darbiem un plāniem.. jā, jauniem kosmiskajiem plāniem. Un mieru. Mieru bērnos, vecāku sirdīs, dienas ritmā. Jūti, dari, priecājies,.. jūti, dari, priecājies – šis Baibas skaitāmpantiņš, ko skaita gan bērni, gan vecāki, laikam varētu būt mūsu nākošā posma moto. Izaugt un kļūt par akreditētu bērnudārzu Jelgavā un tad doties uz citām pilsētām. Apvienot aizvien vairāk tos Latvijas cilvēkus, kas joprojām glabā sevī ticību labajam, kas saredz sevi kā radošas, atbildīgas un pozitīvas Latvijas sabiedrības daļu. Un to visu skatīt patiesajām bērna acīm..
 
Ja arī Tu jūti, dari, priecājies, tad pievienojies mūsu pulkam – vienalga mazs vai liels, jauns vai vecs, galvenais, lai Saule sirdī!


Pateicībā, Iveta
Biedrības „Saules skola” vadītāja
saulesskola.lv
Rakstu iesūtīja: 
Iveta Pavziniuka

Komentāri

Paldies!

Tik liels prieks par Jums! Es jau arī it kā jūtu, daru, priecājos, bet līdz šim mani kosmiskie plāni bijuši par agru. Tas nekas. Man prieks, ka beidzot ir pienācis laiks, kad VISS NOTIEK. Varbūt tas dos drosmi atkal mēģināt. Visvairāk man patika par to ikdienu, ka sir skaistāka par svētkiem, jo vāveres riteņus jau daudzi pazīst... Vēlreiz liels paldies.