Skip to Content

Latvijas Avīze: Druvēnieši inovatīvi saglabā tradicionālo

Druvēnieši inovatīvi saglabā tradicionālo

No  Latvijas Avīzes, 27.oktobris, 2011.
 
„Ja darbojas ar visu sirdi un pārliecību, tad nevar neizdoties”, saka Druvienas pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Jolanta Zirne. Viņas pārstāvētā pamatskola un Rīgas Angļu ģimnāzija – tās ir inovatīvākās Latvijas skolas, jo tieši šo skolu pedagogi vakar saņēma „Izglītības inovācijas balvu 2011”.
 
ILZE KUZMINA
 
Interesanti, ka druvēnieši inovatīvo balvu saņēma par tradicionālo vērtību saglabāšanu un saudzēšanu. Skolas direktore Velga Černoglazova stāsta, ka mazā skola ar 68 skolēniem un 11 pimsskolēniem vēl nesen bija uz slēgšanas sliekšņa. Taču iesaistījusies „Sorosa fonda Latvija” rīkotajā projektā „Pārmaiņas skolām” un tagad tā ir ne tikai skola, bet arī interešu izglītības centrs, kurā bērni var piedalīties aptuveni 15 pulciņos. Vecāki savukārt uz skolu nāk, lai piedalītos pieaugušo mūžizglītības pasākumos – mācītos angļu valodu un datorzinības, kā arī kopā ar bērniem piedalītos tradicionālo mūzikas instrumentu izgatavošanas un spēlēšanas nodarbībās. „Iespējams, ka šādas nodarbības ir vienīgās Latvijā. Katrs gatavo kokli sev. Top arī svilpavnieki. Ir padomā gatavot ģīgas,” teic V. Černoglazova.
 
Savukārt Rīgas Angļu ģimnāzijas pedagogu Anitas Krišmanes, Ulda Hēdingera, Ilzes Rikmanes un Ineses Jakubovas sasniegums ir metožu izstrāde, ar kurām vienkāršā veidā skolēniem izskaidrot gana sarežģītus dabas zinību likumus. Arī skolēni paši domā piemērus, kā likumus izskaidrot ikvienam saprotamā veidā.
 
Inovācijas balva tiek pasniegta pirmo reizi, un kopā tai bija pieteikti 55 projekti. „Mums, esot maziem lielajā pasaulē, vienīgais ceļš ir kļūt gudriem,” pasniedzot balvu Druvienas pamatskolas direktorei Velgai Černoglazovai un Latviešu valodas un literetatūras skolotājai Jolantai Zirnei, teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Komentāri

Pievienot jaunu komentāru

  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <p> <a> <em> <i> <b> <strong> <cite> <code> <address> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <big> <br /> <br> <ins> <del> <q> <s> <u> <acronym> <abbr> <blockquote> <br /> <dfn> <hr> <kbd> <pre> <samp> <small> <strike> <sub> <sup> <tt> <var> <img> <h3> <h4> <h5> <h6> <h1> <h2> <div> <table> <thead> <tfoot> <tbody> <caption> <th> <tr> <td> <fieldset> <legend> <map> <area> <span> <style>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or (if JavaScript is enabled) replaced with a spamproof clickable link.

Vairāk par formatēšanas iespējām

SARGS
Šis ir vajadzīgs, lai pasargātu portālu no automatizētajiem interneta sērfotājiem un izvairītos no spama. Ievērojiet lielos un mazos burtus!
SARGA Attēls
Ievadiet simbolus, kas redzami attēlā (secībā).