Glītrakstīšana sniegā

Bērni Latvijā tuklāki un ar sliktiem zobiem

Jaunajā tūkstošgadē Latvijā sākuši dzimt tuklāki bērni. Viņi nepiedodami ilgi staigā autiņbiksītēs, ātri sabojā zobus, bet puse jau līdz skolas gaitām iedzīvojas stājas traucējumos. Šos datus atklāj ilglaicīgais Anatomijas un Antropoloģijas institūta pētījums. Eksperti uzskata, ka bērnu pārbaude atklāj pārāk satraucošu ainu, lai izliktos, ka problēmu nav.

Avots: LNT Ziņas | Pievienots: 13. februāris, 2012

Kamēr sabiedrība beidzot sāk pastiprināti pievērst uzmanību bērnu veselības problēmām, Ikšķiles Brīvajā skolā bērni jau tagad krietnu daļu mācību laika pavada kustībās brīvā dabā.

Glītrakstīšana sniegā

Šoziem par spīti salam Ikšķiles Brīvā skola turpina radošu pieeju mācību stundām, par vienu no prioritātēm 2012.gadam izvirzot gan regulāras mācību ekskursijas, gan brīvdabas mācību stundas jebkuros laika apstākļos.

Apmācības ārtelpā vai brīvdabas stundas nav nekas jauns un nedzirdēts - "Tautskolā 99 Baltie zirgi" Drustos šī pedagoģijas metode tiek izmantota jau kopš pamatskolas pirmsākumiem - pirms 16 gadiem. Brīvdabas nodarbības ir populāras arī Skandināvijas valstīs - Somijā, Norvēģijā un Zviedrijā, kā arī citās valstīs, piemēram, Vācijā. Nereti par spīti salam, jau sākot no pirmsskolas vecuma audzēkņiem, visa diena tiek pavadīta svaigā gaisā - bērnudārznieki pat guļ diendusu ārpus telpām. Iespējams, daudziem vecākiem tā šķiet bērnu mocīšana, kaut patiesībā tieši ziemeļu valstīs daudz atrasties svaigā gaisā un vēsumā ir veselīgi - tas palīdz norūdīties!

Tāpēc arī Ikšķiles Brīvajā skolā par svarīgu uzskata pēc iespējas daudz un ilgi būt ārā - slēpot, slidot un pikoties! Kopā ar skolotāju Sabīni nav nekādu problēmu izmēģināt glītrakstīšanas prasmes arī sniegā! Protams, skolēni arī rēķina un pēta sniegu. Labi, ka ir ziema!

Ja plānojat vai jau esat nolēmis, ka Ikšķiles Brīvā skola varētu būt piemērota Jūsu bērnam (vecumā no 5-7 gadi), tad laipni lūgti uz vecāku tikšanos 25.februārī pulksten 10.00 Ikšķiles Brīvās skolas telpās!

Avots: http://brivaskola.lv/aktuali/glitrakstisana_sniega