Senie, esošie un topošie izglītības pamati

Pamati - apkopojošais raksts, kas šeit būs, vēl tikai top... Pagaidām vari iepazīties ar  primsdzimšanas, Montesori un Ščetiņina sākuma rakstiem (izvēlnē kreisajā malā). Sekos papildinājumi, labojumi un apakštemati šiem jau esošajiem tematiem, kā arī jauni. Pie šīm un citām tēmām strādā brīvprātīgas darba grupiņas un arī Tu vari būt starp viņiem, ja Tev ir kas visiem pasakāms.

Komentāri

pamati

Iesaku pievērst uzmanību TRIZ (izgudrojumu problēmu risināšanas teorija) un TRTL (Rādošas Personības attīstības teorija) metodēm un pieredzei. Latvijā privātā veidā arī notiek gan pētījumi, gan apmācība.
Ar cieņu,

JM

:) Pamati

:) protams visas idejas ir skaistas, kas ir aiz robežas, bet mums ir Latvija un vēl vairāk Igaunija un Lietuva. Kopā Baltija un tas viss ir jāizmanto.
Iesaku apzināt mūsu mantojumu un zināšanas, kas ir mums. Mums ļoti daudzi viedi "cilvēki" ir šeit. Viņi noteikti būs priecīgi dot savas zināšanas un parādīt visai pasaulei, ka var savādāk. Vai labāk? Kurai sistēmai tad vajadzīgi domājoši cilvēki, ja vienīgi mums pašiem? ;)

par viedajiem

Gaidam šīs idejas un to nesējus :) Ļoti! Vienmēr man šķitis, ka šie viedie ļaudis par maz darbojas citu izglītošanā... bet gan jau viņi zina, ko dara.
Esam saņēmuši pašvaldības piedāvājumu palīdzēt uzrakstīt projektu (Eiropas naudai) sadarbībai ar kaimiņvalstīm izglītības, sadarbības jomā. Esam dzirdējuši par kādām viedām izglītošanas izstrādnēm Igaunijā, bet, diemžēl, neko konkrētu. Ir bijusi saskarsme ar neparastu spēju bērniem šeit, taču viņi, šķiet, vēl ir tālu no zināšanas, kā to nodot tālāk...

Johans, saietalaukums at inbox, biedrība "Tava skola", pilnasetavitolinu.lv

:)

Jāni. Protams, ka tam visam vajag sagatavot augsni. Kā lai tāds bērns dod zināšanas, ja viņas priekš manis būtu pretrunā ar sociālo modeli kādā dzīvojam. Pārsvarā ir grūti pat šo informāciju uzņemt un saprast. Ir jāiztukšo savs trauks tukš, jāatbrīvojās no esošajām dogmām un sociālajiem modeļiem. Ir jābūt pārpārēm atvērtiem un sajust sevī to mīlestību, ar ko mēs esam atnākuši, kas mums iekšā ielikta. Ir tik ļoti grūti, bet patiesībā ļoti viegli tikt caur tiem žogiem un dzeloņstieplēm. Bet jo grūtāk un trakāk, jo interesantāk. Var jau arī rokās uzvilkt vara cimdus un šos žogus nolikt, kur tie nākuši :).
Nu un vēl daudzkas kas un kā. ka tikai ir kas klausās un vēl vairāk darbojās kopā. :)
Ar mīlestību un labām domām var kalnus apmīļot un lidot virs mākoņiem.

To jau mēs arī lūkojam

To jau mēs arī lūkojam darīt.
Sagatavot augsni, kur iesakņoties šeit tiem ziediem, kuri mīt Gaismas pasaulē un ienākt šeit var vien caur atvērtām sirdīm.
Kausēt stingus domu un sociālos modeļus dzīvinošā plūstamībā.
Transformēt dogmas un formas aizvien pašradošā saturā.
Paplašināt apziņu, lai būtu gana vietas un miera jau esošajam un no jauna nākošajam.
Mācīties augt no tās īstenības zināšanas, kas pašā jau iekšā ielikta.
Kliedēt plūstošas mīlestības staros sastaptos uzspiestas informācijas, samocītu rīcības algoritmu, maldinošu domu programmu vīrusus.
Un tie žogi... sausie un dzelkšņainie... varbūt uzziedēt grib arī tie? Mazliet pagaidīt... mazliet pasildīt... mazliet ar valgmi padzirdīt... Tie jau nezina paši, cik trausli, cik ievainojami, kā sāpina paši sevi. Tiem grūti pieņemt, ka daudzi jau tos vairs neievēro un tāpēc kļūst lieki.
Visam jau savs laiks. Arī nākt ar vara cimdiem un nolikt pie malas, ja ne citādi.
Lai kur ejam - redzam, jūtam - klausās un ieklausās, kopā nāk tie, kas mīlestībā darbojas. Vēl jau ir grūti. Ja savainota sirds satīstīta dzeloņdrātīs. Ja aizsardzība kļuvusi par cietumu. Ja uzbrukums ir ieradums.
Tomēr nekad nezūdošā Mīlestība visu aizvien apmīļo un pārradot dziedina.
Un reiz jau aptekošās siltās straumes izkausē pēdējo ledu.

Labi, ka Tu runā arī ar citiem, R3d2 :)

Johans, saietalaukums at inbox, biedrība "Tava skola", pilnasetavitolinu.lv

PALDIES!

Paldies tev, Paldies Jums, Paldies Visiem un Paldies Man, ka esam :)