Publikācijas

Šī lapa veltīta publikācijām presē, internetā un citos medijos par izglītības, audzināšanas un pilnvērtīga, harmoniska cilvēka attīstības tēmām.
Aicinām iesūtīt norādes uz materiāliem, kuri jums šķiet svarīgi.

Šalva Amonašvili: Jaunās paaudzes bērniem vajag cita veida skolotājus.
Intervija laikrakstam "Izglītība un Kultūra", publicēta portālā TVNET.lv.

Cikla par alternatīvās izglītības idejām Latvijā trešais raidījums.
6. novembrī plkst. 15:05  izskanēja raidījums "Augstāk par zemi" Latvijas Radio 1.
Ko jaunu Latvijas izglītības sistēmā ienesīs humānās pedagoģijas idejas? Ciklu par citādas izglītības iespējām noslēdzam ar stāstu par 4. Baltijas Humānās pedagoģijas konferenci un interviju ar šīs metodes pamatlicēju Šalvu Amonašvili.
Amonašvili Šalva - Starptautiskās Humānās pedagoģijas asociācijas vadītājs; Ozols Dainis - Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas vadītājs; Voiciša Valentīna - skolotāja
Raidījuma autore un vadītāja - Anda Buševica
www.latvijasradio.lv - skat. sadaļā "programma un arhīvs" LR1

Cikla par alternatīvās izglītības idejām Latvijā otrais raidījums.
30.10. plkst. 15;05 (atkārtojums - 21:05) Andas Buševicas autorraidījums "Augstāk par zemi" - Latvijas Radio 1 Cikla par alternatīvās izglītības idejām Latvijā otrais raidījums.
Turpinām sarunu par citādās izglītības idejām Latvijā. Šoreiz - vecēku dibinātās Ikšķiles Brīvā skola un Jelgavas Saules skola.Mennika Baiba - skolotāja;Pavziniuka Iveta - Jelgavas Saules skolas vadītāja; Liberte Kristīne - Ikšķiles Brīvās skolas dibinātāja; Ošeniece Gunta
www.latvijasradio.lv - skat. sadaļā "programma un arhīvs" LR1

Cikla par alternatīvās izglītības idejām Latvijā pirmais raidījums.
23.10. plkst. 15:05 (atkārtojums - 21:05) "Augstāk par zemi" Latvijas Radio 1 Cikla par alternatīvās izglītības idejām Latvijā pirmais raidījums.
Drustu tautskola "99 balti zirgi". Rode Ojārs - skolas dibinātājs; Celms Valdis - mākslinieks

Komentāri

Emocionālā inteliģence

Alicia Morga  Entrepreneur and Creative
Emotional Intelligence -- The Forgotten Key to Educational Success

Ziemelnieks

The Mystical Experience

The Mystical Experience ("Global Spirit', LINK TV video - 53 min.)
------------

What is the mystical experience?
Do some mystics achieve "direct contact" with the Divine?

From the ancient Jewish Kabbalah to the spiritual illumination of monastic contemplation, hear what the experts are saying.
----------------
Throughout history, the "mystical path" or the spiritual approach of achieving "direct contact" with the Divine has resulted in powerful spiritual experiences.  While often bordering on the ineffable, some of these mystical experiences have actually led to the founding of a world religion, or spawned some of the most profound ecstatic poetry ever written.

For some thousand years, mystical practices have been a small but vital part of Christian, Jewish, Islamic, Hindu, and other faiths and native traditions.  Yet those following the mystical path have so often been persecuted, being perceived as threatening to the power of the established religious orthodoxy.  It has often been said that true mystics often have more in common with each other than with the more scripture-based adherents from within their own religions, and this Global Spirit program delightfully underscores that truth.

In this Global Spirit program, host Phil Cousineau joins Brother David Steindl-Rast, Rabbi Jonathan Omer-Man and Maata Lynn Barron to shed light on some of the common attributes of those who yearn for and reach, however momentarily, what they describe as a direct experience of God or the Divine. From the ancient Jewish Kabbalah and Islamic Sufi practices, to the spiritual illumination and epiphanies experienced through monastic contemplation, "The Mystical Experience" explores both experiential and analytical approaches to this rich subject.

Ziemelnieks