Skip to Content

Vecāku skola - primāra nepieciešamība.

Šajā grupā nav publiski pieejamu ierakstu. Lūdzu reģistrējieties vai ierakstieties portālā un piesakaties grupā par biedru, lai varētu te ievietot rakstus un aplūkot šīs grupas iekšējos ierakstus.

Kas ir vecāku skolas idejas pamatā?

Daudzi vecāki saka, ka nevēlas bērnus laist standartizētajās valsts skolās, ka negrib "bojāt" bērnus, bet tā īsti paši nevar atbildēt - kas ir tas ko viņi negrib vai ko viņi vēlas saviem bērniem sniegt. Bieži vecāki ir sapratuši, ka viņu bērni ir savādāki nekā bija paši, ka ne vienmēr spēj tikt ar bērnu galā un ne vienmēr saprot kas notiek ar paša bērnu. Viņi cer, ka alternatīvās skolas būs tās, kas visus problēmjautājumus atrisinās. Taču mēs visi esam standartizētās izglītības sistēmas produkti un mums varbūt tikai nojausmu līmenī ir skaidrs, ka skolai ar bērna vecākiem ir jāiet roku rokā. Tikai tad mēs varēsim runāt par brīvu, atbildīgu, radošu un laimīgu personību, kādu mēs vēlamies redzēt savu bērnu.

Ņemot vērā šo vajadzību, radās ideja izveidot vecāku skolu, kurā vecāki tiek iepazīstināti ar pamatlietām, kas saistās ar bērna ienakšanu šajā pasaulē, vecāku attiecībām, gimenes locekļu savstarpējo mijiedarbību u.t.t.

Kāpēc tiek veidota darba grupa?

Kopā ar domubiedriem esam izveidojuši nelielu programmu vecāku skolai un Tukuma novadā (programmu pielāgojot) esmu vadījis semināru topošajām auklēm un uz rudens pusi tiek plānoti semināri topošajām jaunajām un jau esošajām ģimenēm. 
Par cik šeit ir cilvēki ar līdzīgu domāšanu, kas jau reāli strādā vai arī aktīvi atbalsta humānās pedagoģijas idejas, tad būtu loti vērtīgi iegūt maksimāli daudz ideju, kuras ir iespējams realizēt.

Grupas mērķis

Grupas mērķis ir izveidot vecāku skolu tīklu visā Latvijā, kuru veidotu paši vecāki, kas ir patiesi un dziļi ieinteresēti sava bērna attīstībā un kas saprot un ir gatavi tajā ieguldīt lielu darbu. Vecāku skolas varētu būt kā tādi vecāku klubiņi, kur regulāri satikties, apmainīties ar noderīgu informāciju, uzaicinātu kādu speciālistu, palīdzēt viens otram praktiski un ar padomiem bērnu audzināšanā. Ar laiku tādi vecāku klubiņi jau būs kā draudzīgu ģimeņu apvienība, kuras darbība sen pārsniegs bērnu audzināšanas tēmu.

Grupas uzdevumi

Izveidot nepieciešamo tēmu sarakstu, kādas zināšanas būtu vajadzīgas vecākiem. Rosināt jaunas idejas par to kā vajadzētu organizēt vecāku skolas darbu. Aktīvi diskutēt. Pārņemt šo ideju un organizēt vecāku skolas vai klubiņus visā Latvijā.  

Satura barotne