Skip to Content

Pirms iestājas krīze

Diskusija „Es, ģimene, karjera” – 31. maijā 18:00 Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā.

Kad ģimene vai personība ir nonākusi krīzes situācijā (šķiršanās, depresija, bezdarbs..) palīdzību var saņemt no dažādiem avotiem (sociālie dienesti, NVA, krīzes centri, ārsti, tiesa u.c.). Pastāv virkne bezmaksas (vai samazinātas maksas) resursu un speciālistu. Taču, kamēr krīze vēl tikai briest, cilvēks visbiežāk ir viens. Labi, ja ir draugi vai atbalsts ģimenē. Bet ja tā nav, vai atbalstītāji nespēj sniegt to palīdzību vai informāciju, kas vajadzīga? Ko darīt, ja ieteiktos speciālistus, kursus vai konsultācijas nav iespējams apmaksāt? Jo kamēr nav diagnoze, nav arī bezmaksas speciālistu.
Biedrības „Saules skola” un „Latvijas vecāku kustība” aicina uz diskusiju „Es, ģimene, karjera”. Mūsu mērķis ir palīdzēt tapt „pašpalīdzības grupām”, kur speciālista vadībā cilvēki ar līdzīgām pārdomām vai problēmām var runāt un palīdzēt viens otram. Ir svarīgi problēmu notvert un strādāt ar to pirms tā kļuvusi par nopietnu nelaimi, krīzi, diagnozi vai saslimšanu. Liels uzsvars ir jāliek uz to, lai krīze nesāktos vai neattīstītos, lai šķirto, sociāla riska vai bezdarbnieku ģimeņu skaits nepieaugtu. Lielu daļu darba tur var veikt cilvēks pats. Iespējams, ir nepieciešami tikai pāris profilakses pasākumi, lai personiskā stabilitāte, attiecības ģimenē vai darbā atkal būtu kārtībā.
Tādēļ tiekamies 31.maijā 18:00 - 20:00 Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, Mātera ielā 30, Jelgavā, lai diskutētu par to:
-       kā nodrošināt līdzsvaru starp savu personīgo attīstību, stabilitāti ģimenē un izaugsmi karjerā?
-       kāda palīdzība un informācija ir nepieciešama no NVO, pašvaldībām, valsts?
-       kā varam palīdzēt paši sev un viens otram, pirms ir iestājusies krīze?
Dalība ir bezmaksas, iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta.

Iveta Pavziniuka
Tālr: 26336227
ivetaatsaulesskola [dot] lv

Rakstu iesūtīja: 
Iveta Pavziniuka